S hledáním pokladů (tzv. Geocaching) jsem začal již v roce 2007 pod přezdívkou glogloman. Poté, co jsem se přestěhoval v roce 2015 do Indonésie na ostrov Bali, kde není žádná komunita geocacherů („kačerů“), jsem postupně přestal hledat a zakládat, protože jsem zde již všechny kešky (geocache) našel. Přesto však stále držím rekord v počtu jak nejvíce nalezených, tak i nejvíce založených kešek v Indonésii.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného geocache (česky keška), o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické navigace GPS nebo chytré telefony. Člověk zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher (slangově kačer).

GeoWiki.Geocaching.cz

Více o této hře si můžete přečíst na české GeoWiki.

Zaregistrovat a začít hrát můžete na oficiálním webu Geocaching.com nebo si rovnou stáhnout aplikaci (Android / iPhone).

Českou komunitu kačerů najdete na webu Geocaching.cz

Můj profil glogloman na webu Geocaching.com

Geocaching v Indonésii

V Indonésii bohužel oproti např. sousední Malajsii místní obyvatelé vůbec nehrají geocaching. Drtivá místních kešek je založená cizinci a nacházejí je také cizinci. Malá komunita vzniká v Jakartě, ale jsou to opravdu jen pár jednotlivců. Celkem se v roce 2020 v Indonésii nacházelo něco přes 270 keší.

V roce 2007, když jsem s Geocachingem začínal, zde jich bylo jen cca 60. V průběhu následujících let jsem jich zde založil již více než 55 a jsem tak dlouhodobě na 1. místě v Indonésii co do počtu zde nalezených keší, tak i založených. Zdroj zde:

Moje keška Crystal Bay na ostrově Penida u Bali byla vybrána mezi 3 nejlepší indonéské kešky – Geocaching country souvenir: Indonesia

Další moje keš Tulamben na Bali byla dle webu Extreme-Caching.com vybrána mezi 100 nejextrémnějších kešek na světě. Pro nalezení této keše se musíte potopit k vraku 120 metrů dlouhé lodi v hloubce 15 metrů.

Pro změnu keš Kawah Ijen na Jávě patří mezi nejnebezpečnější kešky na světě vůbec, protože se nachází dně kráteru aktivní sopky chrlící sirné výpary.

Indonesia

Menu